Preloader Image
a

A1 GAME FEST 2019

##capersnyde

Членовите на Македонската еспорт асоцијација “МЕСА” беа дел од организациониот тим на најголемиот гејминг настан во 2019, А1 Гејм Фест кој се одржуваше во 3-те најголеми кино сали во Синеплекс во Скопје. Пред главниот настан се одржаа онлајн квалификации кои беа организирани и надгледувани од страна на членовите на МЕСА во кои имаше пријавено пoвеќе од 100 различни тимови за игрите CS:GO и DOTA2, и повеќе од 500 играчи во останатите 5 игри (Fortnite, Fifa 20, Tekken 7, Clash Royale и Heartstone). Главниот настан на 14ти и 15ти Декември 2019год. беше посетен од преку 5000 посетители, почнувајќи од 6 годишни љубопитни дечиња до олд-скул гејмери кои се сега мајки и татковци. Cineplexx беше преполн а кино салите за финалните натпревари беа исполнети до последното место. Наградниот фонд за овој настан изнесуваше вкупно 10.000 евра. Дел од тоа како учесниците и посетителите се забавуваа, играа и навиваа може да го погледнете преку сликите направени од тамошните фотографери.

Статистика за Настанот

игри

8

Посетеност

10,000+

Натпреварувачи / Тимови

1250+ / 200+

Награден Фонд

5000+

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do amet eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua. Ut enim ad minim veniam, quis nostrud exercitation ullamco laboris nisi ut aliquip ex ea commodo consequat. Duis aute irure dolor in repre quis nostrud exercitation amet

Aliquam lorem ante, dapibus in, viverra quis, feugiat a, tellus. Phasellus viverra nulla ut metus varius laoreet. Quisque rutrum. Aenean imperdiet. Etiam ultricies nisi vel augue. Curabitur ullamcorper ultricies nisi. Nam eget dui. Etiam rhoncus. Maecenas tempus, tellus eget condimentum rhoncus etus arile

Donec quam felis, ultricies nec, pellentesque eu, pretium quis, sem. Nulla consequat massa quis enim. Donec pede justo, fringilla vel, aliquet nec, vulputate eget, arcu. In enim justo, rhoncus ut, imperdiet a, venenatis vitae, justo. Nullam dictum felis eu pede mollis pretium. Integer tincidunt nostrud exercitation

Social